هرآنچه که باید درباره مو بدانید!

رشد مو - فرشته الوندی

 

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

ساختار مو

تا به حال بسیاری از ما درباره ساختار موهایمان کنجکاو شده‌ایم اما این جزء زیبا بر روی سر از چه چیزی تشکیل شده است؟ اگرچه مو در بسیاری از رنگ‌ها و بافت‌ها بر روی سر انسان‌ها دیده می‌شود اما شگفت انگیز است که بدانید این همه تفاوت با یک شباهت در سطح سلولی تعریف می‌شود.

مو غالبا از نوعی پروتئین سخت به نام کراتین ساخته شده است که در ناخن انگشتان دست‌ها، پاها و پوست نیز مشاهده می‌شود. کراتین به وسیله پیوند سیستین دی‌سولفیدی مولکول‌های اسید آمینه تشکیل می‌شود. و این اسید آمینه‌ها از پروتئین موجود در رژیم غذایی تامین می‌شود که دریافت پروتئین کافی نیز باعث رشد سالم مو می‌گردد.

یک شاخه مو عموما از فولیکول و ساقه تشکیل شده است. فولیکول بخشی زیرپوستی می‌باشد که رشد شاخه جدید از درون آن اتفاق می‌افتد. پایه فولیکول که با نام پیاز نیز شناخته شده شامل یاخته‌های بنیادی بوده و از ساقه مو محافظت می‌کند. پیاز مواد ضروری برای رشد ساقه را از طریق رگ‌های خونی پوست سر دریافت می‌کند. علاوه بر این، فولیکول شامل غده چربی پوست می‌باشد که سبوم (چربی) را تولید کرده و آن را به منزله مرطوب نگه داشتن پوست و مو حفظ می‌کند.

ساقه مو که بخش خارجی به شمار می‌رود، غالبا خود از بخش‌های ذیل تشکیل شده است:

 • مدولا – هسته لانه زنبوری گلیکوژن (نوعی قند) و سیترولین (یک نوع اسید آمینه)
 • پوسته – لایه‌ای از کراتین سخت که اطراف مدولا را احاطه کرده است
 • کوتیکول – لایه محافظ بیرونی که باعث شفافیت ظاهری مو می‌گردد

پوسته و کوتیکول همچنین شامل رنگدانه‌ای به نام “ملانین” می‌باشند که باعث به وجود آمدن رنگ موی طبیعی‌تان می‌شود.

رشد مو - فرشته الوندی

 

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

انواع آرایش مو

اگر مدل موهایتان خسته شده‌اید و در به در دنبال مدل جدیدی می‌گردید، باید بگویم چند صد مدل وجود دارد تا بتوانید آن‌ها را روی زلف پریشانتان اجرا نمائید اما تنها برخی از آن‌ها جزء مدل‌های معروف و انتخابی دسته بندی شده‌اند. بنابراین، سایر مدل‌ها بیشتر نشان دهنده خلاقیت و ابتکار استالیست‌ها می‌باشند.

در حالی که بسیاری از مردم شعار می‌دهند: “این فقط یک کُپه موست!”، ما توصیه می‌کنیم مدلی را انتخاب کنید که از آن لذت خواهید برد و احساس خوبی با آن خواهید داشت. اگرچه برخی مردم برای آراستن مدل همیشگی‌شان تحت قوانین و قواعد دشواری به سر می‌برند اما سرانجام باید مدلی را انتخاب کنید که به شما اعتماد به نفس می‌دهد.

اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید و همچنان سردرگم به نظر می‌رسید، ما در این بخش به چندین مدل مختلف در دهه‌های مختلف پرداخته‌ایم تا انتخاب مطمئن‌تری داشته باشید و دیگر ترسی از بابت بازی با گیسویتان نداشته باشید.

 • مدل کندوی عسل
 •  
مدل مو - فرشته الوندی

احتمالا با شنیدن مدل کندوی عسل به یاد مدل موی آبی “مارج سیمپسون” و یا حتی “امی واینهاوس” و “ادل” بیافتید. مدل کندوی عسل به عنوان یکی از معروف‌ترین مدل‌های دهه 60 میلادی مطرح شد. این مدل در اندازه‌های متفاوت ارائه می‌شود. با این حال که شکل اولیه مدل کندوی عسل کامل‌ترین فرم محسوب گردیده و بالای آن مخروط شکل (کله قند) می‌باشد اما مدل‌های امروزی حالت نیمه دارند و از تکامل اولیه خود فاصله زیادی دارند.

اگرچه شکل‌های امروزی کندوی عسل بلند نیستند اما همچنان جزء مدل‌های مطرح رویدادهای رسمی به شمار می‌روند که با هر پوشش زیبایی منحصر به فرد خود را در معرض نمایش می‌گذارند. این مدل حتی برای رویدادهای غیررسمی نیز مناسب می‌باشد. پس آماده شوید تا زلف‌هایتان را کمی پوش بدهید و با اسپری آن‌ها را ثابت نگه دارید.

 • مدل باب
 •  
مدل مو 2- فرشته الوندی

مدل باب یکی از آن مدل‌هایی است که به نظر می‌رسد هر خانمی می‌تواند آن را بدون نظر گرفتن جنس، بافت و رنگ مو انتخاب کند. مدل باب قادر است صاف، لخت و کلاسیک به نظر برسد و یا دستخوش تغییرات زاویه‌ای شود و مدرن به نظر آید. این مدل به طور همزمان برای ظاهر روزانه و رویدادهای عاشقانه کارآمد است. پس اگر تا به حال مدل باب را امتحان نکرده‌اید، وقت آن رسیده که چنین کاری کنید!

شکل اصیل باب معمولا تک لایه‌ای است اما اگر دوست دارید موهایتان حجیم به نظر برسند، مدل چندلایه‌ای آن را امتحان کنید.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

 

 

 • بافت
 •  
مدل مو بافت - فرشته الوندی

از آخرین باری که موهایتان را بافتید چند سال می‌گذرد؟ احتمالا نخستین باری که گیسویتان را با مدل بافت پیچیدید، ده سال یا کمتر داشتید! مدل بافت تنها به دختر خانم‌های کم سن و سال و یا شاهزاده خانم‌های افسانه‌ای اختصاص نمی‌یابد. حتی اگر مدل مویتان باب کوتاه باشد و یا گیسویتان به قدری بلند باشد که آبشاری از مو روی شانه‌هایت بریزد، می‌توانید مدل بافتی مناسب خودتان پیدا کنید.

خلاق باشید، سرگرم کننده به نظر برسید و با زلف پریشانتان بازی کنید. این مدل در وقت باغبانی همانطور به کار می‌آید که در عروسی یا مهمانی شام کاملا رسمی! اگر گل یا روبان دوست دارید، می‌توانید مدل بافتتان را با آن‌ها تزئین کنید. و یا هروقت از مدلتان خسته شدید، آن را باز کنید و از موج‌های ساحلی‌تان لذت ببرید!

 • مدل بان
مدل مو بان - فرشته الوندی

مدل‌های متفاوتی از مدل بان وجود دارد که اسامی جداگانه‌ای نیز دارند. با این حال، مدل بان یکی از مدل‌های زیبا و کاربردی شناخته شده که با انواع لباس‌ها تناسب دارد. مدل بان حتما نباید رو به بالا و سفت بسته شود. مدل‌های شلخته آن نیز روی بورس می‌باشد. بنابراین، مدل بان یکی از مدل‌هایی است که آراستن آن تحت قواعد انحصاری نیست.

 • بافت آفریقایی
مدل مو آفریقایی - فرشته الوندی

بافت آفریقایی از پیشینه‌ای طولانی برخوردار است که دوران اصیل آن به 500 سال پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد. بافت آفریقایی موها را به سختی در هم می‌پیچد و مدل‌های آن تا حد زیادی به کوتاهی یا بلندی مو بستگی دارد. چنین بافتی ساعت‌ها زمان می‌برد و استایلیست‌هایی که به نحوه بافتن آفریقایی مسلط هستند، از استعداد واقعی برخوردار می‌باشند.

در حالی که بافت آفریقایی به هر خانمی نمی‌آید اما چنین مدلی یک هنر اصیل به شمار می‌رود که کار دست در هر ردیف از آن به چشم می‌خورد.

 

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

 

با این حال انواع بافت مو در مدل‌های ذیل خلاصه می‌شود:

 1. معمولی
 2. دم ماهی
 3. فرانسوی
 4. وارونه
 5. هلندی
 6. میلک مید
 7. چهار شاخه‌ای
 • مدل کروکات
مدل مو کروکات- فرشته الوندی

چندین دهه بود که مدل کروکات یک مدل اختصاصی برای آقایان به شمار می‌رفت که از آن با نام مدل سربازی نیز یاد می‌شد. زیرا طرفین سر در این مدل تراشیده می‌شد و تنها مقدار کمی مو در بالای سر گذاشته می‌شد اما در دهه‌های اخیر بانوان جسوری بودند که همچنان با این مدل زیبایی خود را به رخ بکشند.  

امروزه مدل‌های متعددی از کروکات وجود دارد که گاها با برخی سنجاق‌ها نیز پرزرق و برق جلوه می‌کند.

 • مدل پیکسی
مدل مو پیکسی- فرشته الوندی

مدل موی پیکسی برای چند دهه جزء مدل‌های محبوب بوده است. پیکسی مدل وفادار به هالیوود و فرش قرمز می‌باشد که غالبا از قد کوتاهی نیز برخوردار است. پشت و طرفین سر در این مدل کوتاه شده و مقدار بیشتری در بالای سر باقی می‌ماند.

خانم‌ها می‌توانند پیکسی خیلی کوتاه یا کمی بلندتر را انتخاب کنید. این مدل کلاسیک محسوب گردیده و بیشتر مناسب مراسم‌های شام رسمی و سفرهای هفتگی می‌باشد.

 • مدل دم اسبی
 • شاید هرگز دم اسب را به عنوان مدل مو ندیده باشید اما این یک مدل زیبا برای خانم‌های خوش سلیقه است. مدل دم اسبی می‌تواند از بالا یا پایین بسته شود و یک طرفه یا دو طرفه باشد. چنین مدلی می‌تواند در باشگاه حین ورزش و یا وقت‌هایی که می‌خواهید موهای نامرتب و وز کرده‌تان را کنترل کنید مناسب باشد.

شینیون‌های جدید سال 98

شینیون یکی از مدل‌های پشت جمع مو می‌باشد که مناسب مراسم‌های غیررسمی تا رسمی است. با آنکه این مدل جزء ساده‌ترین مدل‌هاست اما می‌توان آن را به عنوان یک مدل روزمره در نظر گرفت. با آنکه شینیون‌ها انواع متفاوتی از جمع تا شلخته دارند، در عین حال درست کردنشان کمی زمان بر و ملزوم به دارا بودن تخصص می‌باشد. ما در این بخش سعی بر معرفی مدل شینیون‌های جدید سال 98 داریم. شاید که این مدل‌ها بتوانند برایتان الهام بخش باشند.

شینیون سال 98-فرشته الوندی
شینیون سال 98-فرشته الوندی
شینیون سال 98-فرشته الوندی
شینیون سال 98-فرشته الوندی
شینیون سال 98-فرشته الوندی
شینیون سال 98-فرشته الوندی
شینیون سال 98-فرشته الوندی

شناخت انواع رنگ مو:

شناخت انواع رنگ مو -فرشته الوندی

با تمام تفاسیر فوق می‌توان از خیر استایل‌ها گذشت و به انواع رنگ مو اشاره نمود. احتمالا از آخرین باری که گیسوانتان را رنگ کرده‌اید، زمان زیادی نگذشته است. بیشتر خانم‌ها بر اساس خلق و خویشان تصمیم به تغییر رنگ گیسوانشان می‌گیرند اما نکته اینجاست که با وجود موقت بودن رنگ‌ها باز هم باید به انواع آن‌ها اشراف داشت.

امروزه انواع متعددی از رنگ‌ها تولید شده و در اختیار خانم‌ها قرار می‌گیرند اما تمام آن‌ها با هم برابر نیستند و هرکدام به منظور هدف خاصی تولید و عرضه شده‌اند. با این حال، اطلاع داشتن درباره 6 نوع رنگ مو باعث می‌گردد تا راحت‌تر به دنبال آنچه که باید بگردید.

 1. رنگ موقت
رنگ موقت - فرشته الوندی

اگر نگاهی گذرا به شبکه‌های اجتماعی بیاندازید، متوجه طیف‌های خاکستری و رنگ‌های پاستلی خواهید شد که اخیرا جزء ترندهای رنگ مو شده‌اند. این رنگ‌های ترند شده تصاویر را زیبا می‌کنند اما واقعیت این است که هیچکس تمایل ندارد چنین ظاهر جسورانه‌ای را برای مدت طولانی حفظ کند.

وقتی از رنگ موقت استفاده کنید، اثرات آن پس شامپو کردن ظاهر می‌شود و طی مدت کوتاهی در اثر شسته شدن ظاهر طبیعی موهایتان را برمی‌گرداند. رنگ‌های موقت به شما این امکان را می‌دهند تا از یک رنگ جدید بدون ماندگاری بالا لذت ببرید. با این حال هرگز نباید صدمات ناشی از رنگ‌های موقت متوالی چشم پوشی نمود.

2- رنگ نیمه دائمی  

رنگ نیمه دائمی - فرشته الوندی

اگر در تقلا هستید که ظاهر رنگ موی موقتتان را نگه دارید، رنگ‌های نیمه دائمی انتخاب ایده‌آلی به شمار می‌روند. از آنجا که آمونیاک در فرمولاسیون رنگ‌های نیمه دائمی جایی ندارد، قادر خواهید بود تا پس از 8 بار شستشو چنین رنگی را حفظ نمائید. این رنگ‌ها بیشتر برای پوشانیدن موهای خاکستری مفید می‌باشند.

استفاده از رنگ‌های نیمه دائمی باعث براق‌تر شدن گیسوانتان نیز می‌شود که این خود یک مزیت محسوب می‌گردد.

3- رنگ دائمی

رنگ دائمی - فرشته الوندی

اگر به دنبال گزینه‌ای ماندگار هستید، رنگ موی دائمی یک انتخاب مهم و ایده‌آل محسوب می‌گردد. این رنگ‌ها فرآیندهای شیمیایی بیشتری را پشت سر گذاشته‌اند و نفوذ عمیق‌تری خواهند داشت. بدین ترتیب، انتظار می‌رود که اثر چنین رنگ‌هایی تا هفته‌ها باقی بماند.

رنگ‌های دائمی قادرند موها را تیره یا روشن کنند، تن رنگ را هماهنگ کنند و ریشه‌های خاکستری را پوشش بدهند.

علیرغم مزایای ماندگاری، رنگ‌های دائمی به محض رشد ریشه‌های جدید باید دوباره تکرار شوند. همچنین ممکن است بسته به رنگ پایه‌تان چندین بار رنگ را تکرار کنید تا به رنگ دلخواهتان برسید. به طور مثال، اگر موهای تیره‌ای دارید برای رسیدن به رنگ بلوند باید صبر پیشه کنید و پروسه‌ای طولانی بگذرانید.

4- هایلایت

رنگ هایلایت - فرشته الوندی

برای آنکه ظاهری زیباتر داشته باشید، لزوما نیازی نیست کل موهایتان را رنگ کنید. رنگ کردن برخی بخش‌ها باعث ایجاد عمق، هماهنگی و سایه می‌شود و این کاری است که هایلایت می‌کند. در حالی که دوره چانک لایت (هایلایت بولد) زمان زیادی است که به اتمام رسیده، برخی انواع هایلایت به تازگی طرفداران بسیاری دست و پا کرده است. این هایلایت‌ها خلاف مد قدیم از دسته‌های مختصری برخوردار بوده و ظاهر هماهنگ‌تر و متعادل‌تری دارد.

ما در این بخش به انواع مدل‌های هایلایت می‌پردازیم:

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

 

 

 • آمبره
آمبره - فرشته الوندی

رنگ آمبره ریشه‌ها را به حالت طبیعی خود می‌گذارد و هرچه پایین‌تر می‌رویم تن هایلایت تدریجا ملایم‌تر می‌شود.

 • بالیاژ
بالیاژ - فرشته الوندی

این تکنیک در رنگ کردن بخش‌های هایلایت خلاصه شده و با روشن کردن آن‌ها ظاهری باطراوت به موها می‌بخشد.

 • لولایت
لولایت - فرشته الوندی

لولایت به جای روشن کردن برخی بخش‌ها قادر به تیره و هماهنگ کردن ظاهر می‌باشد. از این رو، تکنیک مناسبی برای فصول سرد سال به خصوص پاییز به شمار می‌رود.

 • هایلایت بافت‌دار

این استایل شامل سایه‌های مختلفی از هایلایت می‌باشد که ظاهری چند بعدی به مو می‌دهد.

نکته: بیشتر هایلایت‌ها با رنگ‌های دائمی انجام می‌شوند اما اگر از هایلایتتان خسته شده‌اید، تغییر آن به وسیله رنگ دیگر آسان‌تر است.

5- رنگ ریشه

برخی از افراد همواره نگران رشد ریشه‌های خاکستریشان هستند. بنابراین اگر نگران رشد ریشه‌هایتان هستید، احتمالا نیازی به رنگ کامل نخواهید داشت. رنگ ریشه یکی از راه‌های حفظ رنگ طبیعی موست. خبر خوب این است که رنگ ریشه می‌تواند از موقت به دائمی تغییر کند. در حال حاضر گزینه‌های متعددی برای پوشانیدن ریشه‌های سفید وجود دارد و قطعا یکی از موثرترین و برترین روش‌ها استفاده از اسپری رنگ ریشه می‌باشد.

اسپری‌ها سریع‌ترین روش پوشانیدن ریشه‌هاست. بنابراین، اگر برای رفتن به جایی عجله دارید و قصد دارید ریشه‌هایتان را به رنگ طبیعی بازگردانید از اسپری استفاده نمائید. تاثیر رنگ به جا مانده از این اسپری‌ها تا شامپو زدن بعدی باقی خواهد بود.

6 – دکلره

دکلره - فرشته الوندی

اگر به طور طبیعی رنگ موهایتان قهوه‌ای تیره یا مشکی است، تقریبا شانس رنگ باز کردن موهایتان صفر می‌باشد. بنابراین، برای آنکه رنگتان را روشن کنید، باید از پروسه دکلره کردن استفاده نمائید. وقتی مواد دکلره را بگذارید، موهایتان به تدریج زمان روشن و روشن‌تر می‌شود. با این حال، دکلره کردن یکی از فرآیندهای آسیب زا به شمار می‌رود که در صورت عدم دقت و به مرور زمان موها را در معرض سوختگی قرار می‌دهد.

انواع شامپو مو:

آن روزها که شامپوها چندان معروف نبودند، بیشتر مردم از صابون‌ها برای شستشوی سر تا نوک پا استفاده می‌کردند اما از آن زمان‌ها تا به حال صنعت زیبایی به قدری دستخوش تغییرات شده که شاهد گزینه‌های بسیاری از شامپوها هستیم. خوشبختانه، حدود 10 نوع شامپو وجود دارد که هرکدام از آن‌ها در طبقات جداگانه‌ای موجود و قابل دسترس می‌باشند. با وجود نکات فوق، سوال این است که از کدام شامپو باید استفاده نمود؟

 

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

 

در این بخش فهرستی از شامپو‌ها ارائه شده است تا تفاوت میان آن‌ها را بیاموزید:

 1. شامپو پاک کننده
 2. شامپو روزانه
 3. شامپو حجم دهنده
 4. شامپو برای موهای چرب
 5. شامپو برای موهای معمولی
 6. شامپو برای موهای خشک و آسیب دیده
 7. شامپو بعد از رنگ
 8. شامپو دوکاره
 9. شامپو طبی
 10. شامپو برای شناگران

تفاوت میان شامپوهای سر

 1. شامپو پاک کننده
شامپو پاک کننده - فرشته الوندی

این شامپوها اغلب با عنوان شامپوهای پاک کننده عمیق چربی سر شناخته شده‌اند که معمولا از سورفکتانت‌ها نیز برخوردار می‌باشند. هدف اینطور شامپو این است که محتویات ناشی از محصولات ماندگاری اعم از نرم کننده‌های قوی، اسپری‌ها، محصولات محتوی سیلیکون، ژل‌ها و… را بشوید.

این شامپوها معمولا گاه بی‌گاه استفاده شده و بیشتر آن‌ها حاوی سورفکتانت‌های سولفات می‌باشند. استفاده مداوم از این شامپوها باعث چربی مو و مشکلاتی از این قبیل می‌شود.

2- شامپو روزانه

 

شامپو روزانه - فرشته الوندی

شامپوهای روزانه برخلاف شامپوهای پاک کننده می‌باشند. بسیاری از مردم به دلیل ترشح چربی سر و یا تحت عادات روزمره مجبور به استفاده از شامپوها می‌باشند. شامپوهای روزانه یکی از برترین گزینه‌های موجود برای دوش روزمره است. دوش روزانه بدون مصرف شامپو چندان بهداشتی به نظر نمی‌رسد. به همین دلیل، شامپوهای روزانه با قدرت پاک کنندگی مناسب به موها آسیبی نمی‌رسانند. این محصولات نظیر شامپو کودکان از سورفکتانت‌های خفیف برخوردار می‌باشند.

3- شامپو حجم دهنده

شامپو حجم دهنده - فرشته الوندی

همانطور که از عنوان شامپو مشخص است، این شامپو طراحی شده تا به موها حجم دهد. شامپوهای حجم دهنده اجازه نمی‌دهند تا مقادیر نرم کننده، چربی یا سیلیکون روی سر ته نشین شوند و در عوض، سر را به اندازه کافی تمیز کرده و غالبا با محتویات ویژه‌ای که دارند روی ریشه‌ها باقی مانده و با ایجاد اصطکاک حجم می‌دهند.

4- شامپو برای موهای چرب

شامپو برای موهای چرب-فرشته الوندی

این نوع شامپو بیشتر مشابه شامپوی پاک کننده بوده و طراحی شده تا سبوم را تنظیم کند و چربی پوست سر و ساقه مو را کاهش دهد. چنین امری با انتخاب یک محصول شوینده قوی و استفاده حداقل نرم کننده میسر می‌شود. برخلاف شامپوهای پاک کننده استفاده از این شامپوها چربی مو را به طور کامل از بین نمی‌برد و معمولا شامل سولفات و سولفوسوکسینات می‌باشند.

5-شامپو برای موهای معمولی

شامپو برای موهای معمولی-فرشته الوندی

این شامپو برای آن دسته از افرادی طراحی شده که چندان به مراقبت مو نیازی ندارند. این شامپوها علاوه بر پاک کنندگی مناسب لایه‌ای جزئی بر روی سطح مو باقی گذاشته که به مثابه نرم کننده عمل می‌کند. شامپوهای معمولی شامل سولفات‌های متعادل و دیگر سورفکتانت‌ها می‎باشند. فورمالیسیون این شامپو به گونه‌ای طراحی شده که برای ترشح سبوم معمولی مناسب است.

6- شامپو برای موهای خشک و آسیب دیده

شامپو برای موهای خشک و اسیب دیده-فرشته الوندی

این شامپوها با هدف ترمیم موهای خشک و آسیب دیده طراحی شده‌اند و غالبا حاوی مقادیر بالا از نرم کننده می‌باشند. با این حال، چنین شامپوهایی ملایم هستند و علاوه بر پاک کنندگی مناسب لایه‌های محافظی برای مو باقی می‌گذارند.

پاک کننده‌ها گرد و غبار محیطی و سبوم محلول در آب مو را تمیز کرده اما چربی‌ها، سیلیکون‌ها و سایر نرم کننده‌ها را به صورت لایه‌ای نازک نگه می‌دارند. امروزه بیشتر این شامپوها خالی از سولفات می‌باشند اما برخی از آن‌ها حاوی سدیم لورت سولفات هستند که ضعیف‌تر از سولفات لاریل سدیم عمل می‌کنند.

7- شامپو بعد از رنگ

شامپو برای بعد از رنگ-فرشته الوندی

امروزه این شامپوها از لحاظ سورفکتانت‌ها خالی از سولفات‌ می‌باشند. آن‌ها ملایم بوده و بیشترشان به مثابه نرم کننده عمل می‌کنند. برخی از این شامپوها حاوی تقویت کننده‌ بوده و رنگ مو را احیا می‌کنند. برخی دیگر طراحی شده‌اند تا با وزشدگی یا سوختگی ناشی از بلوند کردن مبارزه کنند. بسیاری دیگر از شامپوها حاوی محافظ اشعه UV و آنتی اکسیدان می‌باشند تا باعث ماندگاری رنگ گیسوانتان شوند.

8- شامپو دو کاره

شامپو دو کاره-فرشته الوندی

شامپو دو کاره پاک کننده و نرم کننده را در یک بطری ارائه می‌دهد. این شامپوها ملایم بوده و بیشتر برای آن دسته از افرادی مناسب می‌باشند که به مقدار کمی از پاک کننده و نرم کننده نیاز دارند. با این حال که شامپوهای دو کاره مناسب هستند اما برای همه افراد مناسب نیستند.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

 

 

   9- شامپو طبی

شامپو طبی-فرشته الوندی

شامپوهای طبی معمولا از قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. رایج‌ترین نوع شامپوهای طبی متمرکز بر روی کاهش خارش پوست سر یا شوره می‌باشد. این محصولات به عنوان داروهای بدون نسخه دسته بندی شده و حاوی مواد فعال سطحی نظیر مشتقات ترید، اسید سالیسیلیک، گوگرد، سلنیوم سولفید، ترکیبات پوویدون آیوداین، فنول کراید یا پیریتیون روی هستند. شامپوهای طبی دارای چندین نوع عملکرد موثر می‌باشند که از آن‌ها باید به موارد ذیل اشاره نمود:

 • حذف سبوم سر
 • حذف شوره سر
 • کاهش پوسته پوسته شدن سر
 • ضد باکتری / ضد قارچ

10- شامپو برای شناگران

شامپو برای شناگران-فرشته الوندی

این شامپوها به طور خاص کلرین و مس مو را پس از شنا دفع می‌کنند. آن‌ها شامل یک ماده شیمیایی بوده که قادر به حذف یون‌های مس می‌باشند. و اغلب حاوی اسید اسکوربیک هستند که یون‌های کلرین را نیز از بین می‌برند.

چند نکته برای زیبایی مو:

موهای بلند، مستحکم و براق خواسته اکثر بانوان است اما قرار گرفتن زلف پریشان در معرض گرد و غبار، آلودگی و خورشید ممکن است رویاهایتان را به باد بدهد. در حالی که امروز محصولات ویژه‌ای ارائه شده اما محتویات شیمیایی موجود در آن‌ها بیشتر باعث صدمات در درازمدت می‌شود و این مسئله می‌تواند سلامت گیسوانتان را در معرض خطر قرار دهد. پس چگونه می‌توان در برابر همه مشکلات مبارزه نمود تا گیسوان سالم و مقاوم داشت؟

ما در این بخش سعی بر آن داریم تا نکات زیبایی برای مراقبت مو را بررسی نمائیم.

سلامت عمومی: رژیم

 

سلامت عمومی رژیم-فرشته الوندی

رژیم غذایی نقش بسزایی در قبال سلامت مو و پوست ایفا می‌کند. اینجا چند ماده غذایی ارائه گردیده تا بنا به نوع مو کمک کنند.

 

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

 • موی معمولی: ماهی، مرغ، عدس قرمز، جوانه‌ها.
 • موی خشک: سبزیجات خام، حبوبات، برنج قهوه‌ای، موز، آجیل، کپسول ویتامین E.
 • موی چرب: سبزیجات حاوی برگ سبز، سالادها، میوه جات تازه، ماست

شامپو: شامپو ملایم

شامپوی ملایم-فرشته الوندی

مهم‌ترین مرحله حفظ سلامت و مراقبت از مو پاک نگه داشتن آن محسوب می‌گردد. بنابراین، محصولات انتخابی‌تان می‌تواند جزء تصمیمات مهم به شمار رود. پس سعی کنید انتخاب‌هایتان را در سطح ملایم نگه دارید.

 • برای موهای خشک: محصولی را انتخاب کنید که با از بین بردن چربی طبیعی سر صدمه نزند.
 • برای موهای چرب: محصولی را انتخاب کنید که چربی اضافی سر را تنظیم کند.

هر از چندگاه از شامپوهای پاک کننده استفاده نمائید تا تاثیرات منفی محصولات شیمیایی را از بین ببرد. به خاطر داشته باشید که شامپوهای پاک کننده پوست سرتان را به خوبی تمیز نگه می‌دارند اما گیسوانتان را به قدر کافی نرم نمی‌کنند و این موضوع باعث خشکی آن‌ها می‌شود. بنابراین، مصرف درازمدت شامپوهای پاک کننده بیشتر از آنکه نفع برسانند، خسارات جدی وارد می‌کنند.

توصیه می‌شود در هربار شستشو تنها به اندازه یک سکه از شامپوهای پاک کننده روی دستتان بریزید و از آن استفاده نمائید.

بهترین نرم کننده: تخم مرغ

 بهترین نرم کننده: تخم مرغ-فرشته الوندی

تاثیر تخم مرغ بر روی سلامت مو بسیار شگفت انگیز است. زرده تخم مرغ حاوی چربی و پروتئین می‌باشد که به عنوان یک آبرسان طبیعی عمل می‌کند و در مقابل، سفیده تخم مرغ چربی اضافی سر را از بین می‌برد. بنابراین، می‌توان گفت که تخم مرغ درست به مثابه یک نرم کننده عمل می‌کند. زرده تخم مرغ برای موهای خشک و سفیده تخم مرغ برای موهای چرب مناسب است.

 

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

 

به خاطر داشته باشید که تخم مرغ را تنها با آب گرم بشوئید!

رفع خارش پوست سر: آب لیمو و روغن زیتون

 رفع خارش پوست سر: آب لیمو و روغن زیتون- فرشته الوندی

خارش پوست سر می‌تواند ناشی از رژیم غذایی نامناسب، استرس یا آب و هوا باشد. 2 قاشق غذاخوری آب لیمو، روغن زیتون و آب را مخلوط کنید و آن را مدتی روی سرتان بگذارید و ماساژ بدهید. سپس سرتان را بشوئید.

آب لیمو باعث حذف لایه‌های خشک پوست سر شده و روغن زیتون سر را مرطوب نگه می‌دارد.

موی آسیب دیده: عسل و روغن زیتون

 موی آسیب دیده: عسل و روغن زیتون-فرشته الوندی

اشعه‌های خورشید یکی از عوامل مضر برای موهایتان به شمار می‌روند. برای خلاص شدن از چنین معضلی ترکیب عسل و روغن زیتون را امتحان کنید. 2/1 فنجان عسل را با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید و آن را روی سرتان ماساژ بدهید. سپس پس از 20 دقیقه آن را بشوئید.

روغن زیتون به همراه عسل خاصیت آنتی باکتری دارد و به مثابه نرم کننده عمل می‌کند.

حجم دهنده: آب جو و تخم مرغ

حجم دهنده: آب جو و تخم مرغ-فرشته الوندی

برای آنکه از شر ساقه‌های سست و گیسوان لخت خلاص شوید، این درمان خانگی را امتحان کنید.

2/1 فنجان آب جو را با 1 قاشق غذاخوری روغن و 1 عدد تخم مرغ مخلوط کنید. آن را به مدت 15 دقیقه روی سرتان بگذارید و سپس با آب ولرم بشوئید.

درمان وزشدگی: آووکادو

درمان وزشدگی: آووکادو-فرشته الوندی

موهای وز شده را با آووکادوی له شده ماساژ بدهید.

شوره سر: شکر قهوه‌ای

شوره سر: شکر قهوه‌ای-فرشته الوندی

شوره سر یکی از معضل‌های مهم خانم‌ها و آقایان محسوب می‌شود و خوشبختانه این مشکل درمان خانگی نیز دارد. برای خلاص شدن از شر شوره سر مقداری از شکر قهوه‌ای را به نرم کننده‌ خود اضافه کنید و آن را به آرامی روی پوست سرتان بمالید. سپس سرتان را بشوئید.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

 

ریزش: آلوئه ورا

ریزش: آلوئه ورا-فرشته الوندی

اگر پرسش “چگونه از ریزش مو جلوگیری کنیم؟” ذهنتان را مشغول کرده است، باید بگوییم بهترین راه برای متوقف ساختن چنین مشکلی امتحان درمان‌های خانگی می‌باشد. این درمان‌ها بدون استفاده از مواد شیمیایی بهترین نفع ممکن را به شما می‌رسانند. یکی از راه‌های جلوگیری از ریزش استفاده موثر از آلوئه وراست. آلوئه ورا شفابخش پوست سر و متعادل کننده pH می‌باشد و از آنجا که دارای خواص پاک کنندگی است، قادر به تمیز کردن منافذ نیز می‌باشد.

2/1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با آب لیمو مخلوط کنید. و 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل نیز اضافه کنید. این‌ها را به هم بزنید و سپس روی پوست و مویتان بگذارید. پس از 20 دقیقه شستشو بدهید.

ریشه خاکستری: رنگ

ریشه خاکستری: رنگ-فرشته الوندی

بیشتر خانم‌ها و حتی آقایان با دیدن جوانه زدن ریشه‌های خاکستری احساس ناراحتی می‌کنند. حتی اگر پا به سن گذاشته باشند! این در حالی است که امروزه سن مشاهده ریشه‌های خاکستری کمتر شده است. رنگ‌های شیمیایی موجود در بازار همیشه در دسترس هستند اما رنگ‌های طبیعی انتخاب بهتری هستند.

چندین قرن است که برخی کشورها از حنا به عنوان رنگ طبیعی استفاده می‌کنند. وقتی حنا با ایندیگو ترکیب می‌شود، به طبع نتایج بهتر می‌شوند. برای آنکه رنگ خاکستری گیسوانتان را بپوشانید، حنا و ایندیگو را مخلوط کنید و بگذارید یک شبانه روز روی سرتان باقی بمانند. با این حال، دستورالعمل‌های متفاوتی برای رنگ موهای مختلف وجود دارد:

برای گیسوان قهوه‌ای

ایندیگو را در آب گرم حل کنید و 15 دقیقه به آن استراحت بدهید.

این مخلوط خمیر شکل را روی سرتان بگذارید و حدود یک ساعت کلاه دوش سر کنید.

سپس سرتان را خوب بشوئید و شامپو بزنید.

برای گیسوان مشکی

ایندیگو را در آب گرم حل کنید و 15 دقیقه به آن استراحت بدهید.

حال خمیر حنا را 25 دقیقه روی سرتان بگذارید و آن را بشوئید.

به خمیر ایندیگو نمک اضافه کنید و آن را روی سرتان بگذارید.

حدود 2 ساعت کلاه دوش سر کنید.

سرتان را بشوئید.

 

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

 

راه‌های افزایش رشد مو

راه‌های افزایش رشد مو-فرشته الوندی

موها ماهانه بیشتر از 1 سانتی‌متر رشد نمی‌کنند. به خصوص آنکه قصد داشته باشید مدل پیکسی، باب و یا لاب را رشد بدهید. این بدان معناست که هرگز قادر به تسریع فرآیند رشد گیسوانتان نخواهید بود. با این حال، برخی تکنیک‌ها می‌توانند این فرآیند را دستخوش تغییرات زودهنگام کنند و جدا از آنکه جزء فرآیند تسریع بخش رشد به شمار روند، در شمول تکنیک‌های مراقبت از مو دسته بندی شده است. اگر به چنین تکنیک‌هایی عمل کنید، قطعا قادر خواهید بود تا چنین فرآیندی را تسریع بخشند.

رژیم غذایی سالم

یک رژیم غذایی سالم و ویتامین‌ها نه تنها فرآیند رشد را تسریع می‌بخشند، بلکه می‌توانند ساقه‌ها را مستحکم کنند. برخی غذاها اعم از ماهی سالمون که حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند، درست به مثابه آنتی اکسیدان‌ها ریزش را کاسته و ضخامت را افزایش می‌دهند. از دیگر گزینه‌های سالم برای تسریع رشد می‌توان به پروتئین مبتنی بر حبوبات اشاره نمود. این مواد غذایی حاوی آهن، بیوتین و فولات می‌باشند.

روی ابریشم بخوابید

خوابیدن روی سطح لغزنده نظیر ابریشم از میزان اصطکاک شبانه سر می‌کاهد. بنابراین، روبالشی‌های نخی را به ابریشم تغییر بدهید.

از افزودنی‌ها چشم‌پوشی کنید

اگر هدفتان در رشد خلاصه شده باید از برخی موارد چشم‌پوشی کنید تا به خواسته‌تان برسید. کلیپس‌ها گزینه‌های خوبی هستند اما در صورتی که به درستی بسته شوند و به محض اتمام کارتان برداشته شوند. بیشتر این افزودنی‌ها به دلیل وزن زیاد ریشه‌ها را در معرض آسیب جدی قرار می‌دهند.

مکمل بخورید

مصرف مکمل‌های مناسب و افزودن آن‌ها به جریان روتین زندگی‌تان می‌تواند فرآیند رشد را تسریع بخشیده و موهایتان را سالم نگه دارد.

با سرکه بشوئید

شستشو با آب گرم باعث ریزش مو می‌شود اما مخلوط سرکه و آب سرد لایه‌های کوتیکول را مستحکم‌تر می‌کند.

بهتر برس بکشید

برس کشیدن جریان خون را در پوست سر تقویت نموده و باعث رساندن مواد مغذی به فولیکول‌ها می‌شود. علاوه بر این، برس کشیدن باعث پخش روغن طبیعی به ساقه‌های مو شده و رطوبت مورد نیاز را تامین می‌کند.

به موهایتان استراحت بدهید

با در نظر گرفتن جنس و نوع، شستشو و مدل دادن بیش از حد باعث ضعیف شدن می‌شود. این کارها باید تا حد کم انجام شوند. اگر گیسوانتان را با استفاده از محصولات خوب و با کیفیت می‌شوئید، از ابزار آسیب زا استفاده نمی‌کنید و در عین حال از محصولات محافظ گرما بهره می‌برید، موهایتان در معرض صدمه جدی قرار نخواهد گرفت.

دم اسب را شل کنید

دم اسبی یکی از مد‌ل‌های زیبا به شمار می‌رود که در طول دهه‌ها طرفداران خاصی داشته است. بیشتر مدل‌های دم اسبی با گیره‌ها و کش‌های بسیار محکم موها را به سمت بالا می‌کشاند و به ریشه‌ها آسیب می‌رساند. چنین امری تارهایتان را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد.

برای آنکه موهایتان را زیبا جلوه بدهید، لازم نیست این مدل را با بسیار سفت و محکم تجربه کنید.

پوست سرتان را تقویت کنید

لازم نیست در لفافه صحبت کنیم. موی مقاوم از پوست سر مقاوم به عمل می‌آید. هرچه پوست سر مقاوم باشد، تارها محکم‌تر بوده و از ضخامت بیشتری برخوردار می‌باشند. ماساژ روزانه پوست سر می‌تواند باعث تقویت شود و ضخامت تارهای رویانیده شده را افزایش دهد.

برای آنکه پوست سرتان را تقویت کنید و تارهای مقاوم و مستحکم داشته باشید، روزانه 5 دقیقه پوست سرتان را ماساژ بدهید.

چگونه از ریزش مو جلوگیری کنیم؟

چگونه از ریزش مو جلوگیری کنیم؟-فرشته الوندی

ریزش مو یکی از شایع‌ترین مشکلات به شمار می‌رود. هر فرد روزانه 10 تار از دست می‌دهد. با این حال که هیچکس از ریزش گیسوان خود در امان نیست اما برخی تکنیک‌ها ممکن است بتواند در این راستا کمکتان کند.

شامپو ملایم بزنید

شستشوی منظم با تمیز نگه داشتن پوست سر و مو از ریزش جلوگیری می‌کند. با انجام این کار می‌توان از خطر ابتلا به عفونت و شوره سر پیشگیری نمود. زیرا چنین مشکلاتی به شکنندگی یا ریزش می‌شود. در عوض، گیسوان پاکیزه حجم بیشتری می‌یابند.

ویتامین بخورید

ویتامین‌ها قادرند سلامت گیسوانتان را تضمین نمایند. ویتامین A لایه‌ای سالم از سبوم در کف سر تولید کرده، ویتامین E موجب گردش خون در پوست سر می‌شود تا فولیکول‌ها باقی بمانند و ویتامین B کمک می‌کند تا گیسوانتان رنگ طبیعی خود را حفظ کنند.

رژیمتان را غنی از پروتئین کنید

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

 

خوردن پروتئین‌های سالم نظیر گوشت، ماهی، سویا و یا سایر پروتئین‌ها سلامت گیسوان را تضمین نموده و از ریزش تارها جلوگیری می‌کند.

پوست سر را با روغن ماساژ بدهید

افرادی که ریزش مو را تجربه کرده‌اند، باید هر از چندگاهی پوست سرشان را با روغن ماساژ بدهند. این امر باعث فعال شدن فولیکول‌ها می‌شود. شما می‌توانید برای درمان ریزش تارها از روغن اسطوخدوس، بادام و کنجد استفاده نمائید.

آب سیر، آب پیاز یا آب زنجبیل بمالید

یکی از این عصاره‌ها را روی پوست سرتان بمالید و آن را یک شب تا صبح نگه دارید. سپس صبح هنگام سرتان را بشوئید. این کار را یک هفته به طور منظم انجام بدهید تا نتایج را مشاهده نمائید.

خودتان را هیدراته کنید

یک تار حاوی یک چهارم آب می‌باشد. برای آنکه خودتان را هیدراته نگه دارید و موهای سالم داشته باشید حداقل 4 تا 8 فنجان آب بنوشید.

چای سبز استعمال کنید

شواهد نشان داده، استعمال چای سبز می‌تواند به کاهش ریزش کمک کند. هرآنچه که می‌خواهید دو تی بگ چای سبز در یک فنجان آب می‌باشد. بگذارید فنجان چای سبز خنک شود تا آن را روی سرتان بمالید. پس از یک ساعت سرتان را بشوئید. حداقل یک هفته تا 10 روز نیاز است تا این کار را انجام بدهید و نتیجه را ببینید.

بدانید با موها چطور رفتار کنید

اگر می‌خواهید ریزش نداشته باشید، باید بدانید چطور با این جزء ظریف از صورتتان رفتار کنید. به طور مثال، هرگز از حوله برای خشک کردن سرتان استفاده نکنید. به جای آن سعی کنید سرتان در معرض هوا و به طور طبیعی خشک شود.

استرس نداشته باشید

شواهد نشان داده است که استرس داشتن رابطه مستقیمی با ریزش تارها دارد. سعی کنید استرس را از خود دور کنید و چنین امری را با انجام یوگا و مدیتیشن میسر نمائید. چنین درمان‌هایی باعث کاهش استرس و تعادل هورمون‌ها می‌شود.

فعالیت بدنی داشته باشید

هر روز فعالیت بدنی داشته باشید. قدم بزنید، شنا کنید یا روزانه 30 دقیقه دوچرخه سواری کنید. این موضوع باعث افزایش تعادل هورمون‌های بدنتان می‌شود. افزایش تعادل هورمون‌ها باعث کاهش ریزش می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرآنچه که باید درباره مو بدانید!

رشد مو - فرشته الوندی

 

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

ساختار مو

تا به حال بسیاری از ما درباره ساختار موهایمان کنجکاو شده‌ایم اما این جزء زیبا بر روی سر از چه چیزی تشکیل شده است؟ اگرچه مو در بسیاری از رنگ‌ها و بافت‌ها بر روی سر انسان‌ها دیده می‌شود اما شگفت انگیز است که بدانید این همه تفاوت با یک شباهت در سطح سلولی تعریف می‌شود.

مو غالبا از نوعی پروتئین سخت به نام کراتین ساخته شده است که در ناخن انگشتان دست‌ها، پاها و پوست نیز مشاهده می‌شود. کراتین به وسیله پیوند سیستین دی‌سولفیدی مولکول‌های اسید آمینه تشکیل می‌شود. و این اسید آمینه‌ها از پروتئین موجود در رژیم غذایی تامین می‌شود که دریافت پروتئین کافی نیز باعث رشد سالم مو می‌گردد.

یک شاخه مو عموما از فولیکول و ساقه تشکیل شده است. فولیکول بخشی زیرپوستی می‌باشد که رشد شاخه جدید از درون آن اتفاق می‌افتد. پایه فولیکول که با نام پیاز نیز شناخته شده شامل یاخته‌های بنیادی بوده و از ساقه مو محافظت می‌کند. پیاز مواد ضروری برای رشد ساقه را از طریق رگ‌های خونی پوست سر دریافت می‌کند. علاوه بر این، فولیکول شامل غده چربی پوست می‌باشد که سبوم (چربی) را تولید کرده و آن را به منزله مرطوب نگه داشتن پوست و مو حفظ می‌کند.

ساقه مو که بخش خارجی به شمار می‌رود، غالبا خود از بخش‌های ذیل تشکیل شده است:

 • مدولا – هسته لانه زنبوری گلیکوژن (نوعی قند) و سیترولین (یک نوع اسید آمینه)
 • پوسته – لایه‌ای از کراتین سخت که اطراف مدولا را احاطه کرده است
 • کوتیکول – لایه محافظ بیرونی که باعث شفافیت ظاهری مو می‌گردد

پوسته و کوتیکول همچنین شامل رنگدانه‌ای به نام “ملانین” می‌باشند که باعث به وجود آمدن رنگ موی طبیعی‌تان می‌شود.

رشد مو - فرشته الوندی

 

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

انواع آرایش مو

اگر مدل موهایتان خسته شده‌اید و در به در دنبال مدل جدیدی می‌گردید، باید بگویم چند صد مدل وجود دارد تا بتوانید آن‌ها را روی زلف پریشانتان اجرا نمائید اما تنها برخی از آن‌ها جزء مدل‌های معروف و انتخابی دسته بندی شده‌اند. بنابراین، سایر مدل‌ها بیشتر نشان دهنده خلاقیت و ابتکار استالیست‌ها می‌باشند.

در حالی که بسیاری از مردم شعار می‌دهند: “این فقط یک کُپه موست!”، ما توصیه می‌کنیم مدلی را انتخاب کنید که از آن لذت خواهید برد و احساس خوبی با آن خواهید داشت. اگرچه برخی مردم برای آراستن مدل همیشگی‌شان تحت قوانین و قواعد دشواری به سر می‌برند اما سرانجام باید مدلی را انتخاب کنید که به شما اعتماد به نفس می‌دهد.

اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید و همچنان سردرگم به نظر می‌رسید، ما در این بخش به چندین مدل مختلف در دهه‌های مختلف پرداخته‌ایم تا انتخاب مطمئن‌تری داشته باشید و دیگر ترسی از بابت بازی با گیسویتان نداشته باشید.

 • مدل کندوی عسل
 •  
مدل مو - فرشته الوندی

احتمالا با شنیدن مدل کندوی عسل به یاد مدل موی آبی “مارج سیمپسون” و یا حتی “امی واینهاوس” و “ادل” بیافتید. مدل کندوی عسل به عنوان یکی از معروف‌ترین مدل‌های دهه 60 میلادی مطرح شد. این مدل در اندازه‌های متفاوت ارائه می‌شود. با این حال که شکل اولیه مدل کندوی عسل کامل‌ترین فرم محسوب گردیده و بالای آن مخروط شکل (کله قند) می‌باشد اما مدل‌های امروزی حالت نیمه دارند و از تکامل اولیه خود فاصله زیادی دارند.

اگرچه شکل‌های امروزی کندوی عسل بلند نیستند اما همچنان جزء مدل‌های مطرح رویدادهای رسمی به شمار می‌روند که با هر پوشش زیبایی منحصر به فرد خود را در معرض نمایش می‌گذارند. این مدل حتی برای رویدادهای غیررسمی نیز مناسب می‌باشد. پس آماده شوید تا زلف‌هایتان را کمی پوش بدهید و با اسپری آن‌ها را ثابت نگه دارید.

 • مدل باب
 •  
مدل مو 2- فرشته الوندی

مدل باب یکی از آن مدل‌هایی است که به نظر می‌رسد هر خانمی می‌تواند آن را بدون نظر گرفتن جنس، بافت و رنگ مو انتخاب کند. مدل باب قادر است صاف، لخت و کلاسیک به نظر برسد و یا دستخوش تغییرات زاویه‌ای شود و مدرن به نظر آید. این مدل به طور همزمان برای ظاهر روزانه و رویدادهای عاشقانه کارآمد است. پس اگر تا به حال مدل باب را امتحان نکرده‌اید، وقت آن رسیده که چنین کاری کنید!

شکل اصیل باب معمولا تک لایه‌ای است اما اگر دوست دارید موهایتان حجیم به نظر برسند، مدل چندلایه‌ای آن را امتحان کنید.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

 

 

 • بافت
 •  
مدل مو بافت - فرشته الوندی

از آخرین باری که موهایتان را بافتید چند سال می‌گذرد؟ احتمالا نخستین باری که گیسویتان را با مدل بافت پیچیدید، ده سال یا کمتر داشتید! مدل بافت تنها به دختر خانم‌های کم سن و سال و یا شاهزاده خانم‌های افسانه‌ای اختصاص نمی‌یابد. حتی اگر مدل مویتان باب کوتاه باشد و یا گیسویتان به قدری بلند باشد که آبشاری از مو روی شانه‌هایت بریزد، می‌توانید مدل بافتی مناسب خودتان پیدا کنید.

خلاق باشید، سرگرم کننده به نظر برسید و با زلف پریشانتان بازی کنید. این مدل در وقت باغبانی همانطور به کار می‌آید که در عروسی یا مهمانی شام کاملا رسمی! اگر گل یا روبان دوست دارید، می‌توانید مدل بافتتان را با آن‌ها تزئین کنید. و یا هروقت از مدلتان خسته شدید، آن را باز کنید و از موج‌های ساحلی‌تان لذت ببرید!

 • مدل بان
مدل مو بان - فرشته الوندی

مدل‌های متفاوتی از مدل بان وجود دارد که اسامی جداگانه‌ای نیز دارند. با این حال، مدل بان یکی از مدل‌های زیبا و کاربردی شناخته شده که با انواع لباس‌ها تناسب دارد. مدل بان حتما نباید رو به بالا و سفت بسته شود. مدل‌های شلخته آن نیز روی بورس می‌باشد. بنابراین، مدل بان یکی از مدل‌هایی است که آراستن آن تحت قواعد انحصاری نیست.

 • بافت آفریقایی
مدل مو آفریقایی - فرشته الوندی

بافت آفریقایی از پیشینه‌ای طولانی برخوردار است که دوران اصیل آن به 500 سال پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد. بافت آفریقایی موها را به سختی در هم می‌پیچد و مدل‌های آن تا حد زیادی به کوتاهی یا بلندی مو بستگی دارد. چنین بافتی ساعت‌ها زمان می‌برد و استایلیست‌هایی که به نحوه بافتن آفریقایی مسلط هستند، از استعداد واقعی برخوردار می‌باشند.

در حالی که بافت آفریقایی به هر خانمی نمی‌آید اما چنین مدلی یک هنر اصیل به شمار می‌رود که کار دست در هر ردیف از آن به چشم می‌خورد.

 

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

 

با این حال انواع بافت مو در مدل‌های ذیل خلاصه می‌شود:

 1. معمولی
 2. دم ماهی
 3. فرانسوی
 4. وارونه
 5. هلندی
 6. میلک مید
 7. چهار شاخه‌ای
 • مدل کروکات
مدل مو کروکات- فرشته الوندی

چندین دهه بود که مدل کروکات یک مدل اختصاصی برای آقایان به شمار می‌رفت که از آن با نام مدل سربازی نیز یاد می‌شد. زیرا طرفین سر در این مدل تراشیده می‌شد و تنها مقدار کمی مو در بالای سر گذاشته می‌شد اما در دهه‌های اخیر بانوان جسوری بودند که همچنان با این مدل زیبایی خود را به رخ بکشند.  

امروزه مدل‌های متعددی از کروکات وجود دارد که گاها با برخی سنجاق‌ها نیز پرزرق و برق جلوه می‌کند.

 • مدل پیکسی
مدل مو پیکسی- فرشته الوندی

مدل موی پیکسی برای چند دهه جزء مدل‌های محبوب بوده است. پیکسی مدل وفادار به هالیوود و فرش قرمز می‌باشد که غالبا از قد کوتاهی نیز برخوردار است. پشت و طرفین سر در این مدل کوتاه شده و مقدار بیشتری در بالای سر باقی می‌ماند.

خانم‌ها می‌توانند پیکسی خیلی کوتاه یا کمی بلندتر را انتخاب کنید. این مدل کلاسیک محسوب گردیده و بیشتر مناسب مراسم‌های شام رسمی و سفرهای هفتگی می‌باشد.

 • مدل دم اسبی
 • شاید هرگز دم اسب را به عنوان مدل مو ندیده باشید اما این یک مدل زیبا برای خانم‌های خوش سلیقه است. مدل دم اسبی می‌تواند از بالا یا پایین بسته شود و یک طرفه یا دو طرفه باشد. چنین مدلی می‌تواند در باشگاه حین ورزش و یا وقت‌هایی که می‌خواهید موهای نامرتب و وز کرده‌تان را کنترل کنید مناسب باشد.

شینیون‌های جدید سال 98

شینیون یکی از مدل‌های پشت جمع مو می‌باشد که مناسب مراسم‌های غیررسمی تا رسمی است. با آنکه این مدل جزء ساده‌ترین مدل‌هاست اما می‌توان آن را به عنوان یک مدل روزمره در نظر گرفت. با آنکه شینیون‌ها انواع متفاوتی از جمع تا شلخته دارند، در عین حال درست کردنشان کمی زمان بر و ملزوم به دارا بودن تخصص می‌باشد. ما در این بخش سعی بر معرفی مدل شینیون‌های جدید سال 98 داریم. شاید که این مدل‌ها بتوانند برایتان الهام بخش باشند.

شینیون سال 98-فرشته الوندی
شینیون سال 98-فرشته الوندی
شینیون سال 98-فرشته الوندی
شینیون سال 98-فرشته الوندی
شینیون سال 98-فرشته الوندی
شینیون سال 98-فرشته الوندی
شینیون سال 98-فرشته الوندی

شناخت انواع رنگ مو:

شناخت انواع رنگ مو -فرشته الوندی

با تمام تفاسیر فوق می‌توان از خیر استایل‌ها گذشت و به انواع رنگ مو اشاره نمود. احتمالا از آخرین باری که گیسوانتان را رنگ کرده‌اید، زمان زیادی نگذشته است. بیشتر خانم‌ها بر اساس خلق و خویشان تصمیم به تغییر رنگ گیسوانشان می‌گیرند اما نکته اینجاست که با وجود موقت بودن رنگ‌ها باز هم باید به انواع آن‌ها اشراف داشت.

امروزه انواع متعددی از رنگ‌ها تولید شده و در اختیار خانم‌ها قرار می‌گیرند اما تمام آن‌ها با هم برابر نیستند و هرکدام به منظور هدف خاصی تولید و عرضه شده‌اند. با این حال، اطلاع داشتن درباره 6 نوع رنگ مو باعث می‌گردد تا راحت‌تر به دنبال آنچه که باید بگردید.

 1. رنگ موقت
رنگ موقت - فرشته الوندی

اگر نگاهی گذرا به شبکه‌های اجتماعی بیاندازید، متوجه طیف‌های خاکستری و رنگ‌های پاستلی خواهید شد که اخیرا جزء ترندهای رنگ مو شده‌اند. این رنگ‌های ترند شده تصاویر را زیبا می‌کنند اما واقعیت این است که هیچکس تمایل ندارد چنین ظاهر جسورانه‌ای را برای مدت طولانی حفظ کند.

وقتی از رنگ موقت استفاده کنید، اثرات آن پس شامپو کردن ظاهر می‌شود و طی مدت کوتاهی در اثر شسته شدن ظاهر طبیعی موهایتان را برمی‌گرداند. رنگ‌های موقت به شما این امکان را می‌دهند تا از یک رنگ جدید بدون ماندگاری بالا لذت ببرید. با این حال هرگز نباید صدمات ناشی از رنگ‌های موقت متوالی چشم پوشی نمود.

2- رنگ نیمه دائمی  

رنگ نیمه دائمی - فرشته الوندی

اگر در تقلا هستید که ظاهر رنگ موی موقتتان را نگه دارید، رنگ‌های نیمه دائمی انتخاب ایده‌آلی به شمار می‌روند. از آنجا که آمونیاک در فرمولاسیون رنگ‌های نیمه دائمی جایی ندارد، قادر خواهید بود تا پس از 8 بار شستشو چنین رنگی را حفظ نمائید. این رنگ‌ها بیشتر برای پوشانیدن موهای خاکستری مفید می‌باشند.

استفاده از رنگ‌های نیمه دائمی باعث براق‌تر شدن گیسوانتان نیز می‌شود که این خود یک مزیت محسوب می‌گردد.

3- رنگ دائمی

رنگ دائمی - فرشته الوندی

اگر به دنبال گزینه‌ای ماندگار هستید، رنگ موی دائمی یک انتخاب مهم و ایده‌آل محسوب می‌گردد. این رنگ‌ها فرآیندهای شیمیایی بیشتری را پشت سر گذاشته‌اند و نفوذ عمیق‌تری خواهند داشت. بدین ترتیب، انتظار می‌رود که اثر چنین رنگ‌هایی تا هفته‌ها باقی بماند.

رنگ‌های دائمی قادرند موها را تیره یا روشن کنند، تن رنگ را هماهنگ کنند و ریشه‌های خاکستری را پوشش بدهند.

علیرغم مزایای ماندگاری، رنگ‌های دائمی به محض رشد ریشه‌های جدید باید دوباره تکرار شوند. همچنین ممکن است بسته به رنگ پایه‌تان چندین بار رنگ را تکرار کنید تا به رنگ دلخواهتان برسید. به طور مثال، اگر موهای تیره‌ای دارید برای رسیدن به رنگ بلوند باید صبر پیشه کنید و پروسه‌ای طولانی بگذرانید.

4- هایلایت

رنگ هایلایت - فرشته الوندی

برای آنکه ظاهری زیباتر داشته باشید، لزوما نیازی نیست کل موهایتان را رنگ کنید. رنگ کردن برخی بخش‌ها باعث ایجاد عمق، هماهنگی و سایه می‌شود و این کاری است که هایلایت می‌کند. در حالی که دوره چانک لایت (هایلایت بولد) زمان زیادی است که به اتمام رسیده، برخی انواع هایلایت به تازگی طرفداران بسیاری دست و پا کرده است. این هایلایت‌ها خلاف مد قدیم از دسته‌های مختصری برخوردار بوده و ظاهر هماهنگ‌تر و متعادل‌تری دارد.

ما در این بخش به انواع مدل‌های هایلایت می‌پردازیم:

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

 

 

 • آمبره
آمبره - فرشته الوندی

رنگ آمبره ریشه‌ها را به حالت طبیعی خود می‌گذارد و هرچه پایین‌تر می‌رویم تن هایلایت تدریجا ملایم‌تر می‌شود.

 • بالیاژ
بالیاژ - فرشته الوندی

این تکنیک در رنگ کردن بخش‌های هایلایت خلاصه شده و با روشن کردن آن‌ها ظاهری باطراوت به موها می‌بخشد.

 • لولایت
لولایت - فرشته الوندی

لولایت به جای روشن کردن برخی بخش‌ها قادر به تیره و هماهنگ کردن ظاهر می‌باشد. از این رو، تکنیک مناسبی برای فصول سرد سال به خصوص پاییز به شمار می‌رود.

 • هایلایت بافت‌دار

این استایل شامل سایه‌های مختلفی از هایلایت می‌باشد که ظاهری چند بعدی به مو می‌دهد.

نکته: بیشتر هایلایت‌ها با رنگ‌های دائمی انجام می‌شوند اما اگر از هایلایتتان خسته شده‌اید، تغییر آن به وسیله رنگ دیگر آسان‌تر است.

5- رنگ ریشه

برخی از افراد همواره نگران رشد ریشه‌های خاکستریشان هستند. بنابراین اگر نگران رشد ریشه‌هایتان هستید، احتمالا نیازی به رنگ کامل نخواهید داشت. رنگ ریشه یکی از راه‌های حفظ رنگ طبیعی موست. خبر خوب این است که رنگ ریشه می‌تواند از موقت به دائمی تغییر کند. در حال حاضر گزینه‌های متعددی برای پوشانیدن ریشه‌های سفید وجود دارد و قطعا یکی از موثرترین و برترین روش‌ها استفاده از اسپری رنگ ریشه می‌باشد.

اسپری‌ها سریع‌ترین روش پوشانیدن ریشه‌هاست. بنابراین، اگر برای رفتن به جایی عجله دارید و قصد دارید ریشه‌هایتان را به رنگ طبیعی بازگردانید از اسپری استفاده نمائید. تاثیر رنگ به جا مانده از این اسپری‌ها تا شامپو زدن بعدی باقی خواهد بود.

6 – دکلره

دکلره - فرشته الوندی

اگر به طور طبیعی رنگ موهایتان قهوه‌ای تیره یا مشکی است، تقریبا شانس رنگ باز کردن موهایتان صفر می‌باشد. بنابراین، برای آنکه رنگتان را روشن کنید، باید از پروسه دکلره کردن استفاده نمائید. وقتی مواد دکلره را بگذارید، موهایتان به تدریج زمان روشن و روشن‌تر می‌شود. با این حال، دکلره کردن یکی از فرآیندهای آسیب زا به شمار می‌رود که در صورت عدم دقت و به مرور زمان موها را در معرض سوختگی قرار می‌دهد.

انواع شامپو مو:

آن روزها که شامپوها چندان معروف نبودند، بیشتر مردم از صابون‌ها برای شستشوی سر تا نوک پا استفاده می‌کردند اما از آن زمان‌ها تا به حال صنعت زیبایی به قدری دستخوش تغییرات شده که شاهد گزینه‌های بسیاری از شامپوها هستیم. خوشبختانه، حدود 10 نوع شامپو وجود دارد که هرکدام از آن‌ها در طبقات جداگانه‌ای موجود و قابل دسترس می‌باشند. با وجود نکات فوق، سوال این است که از کدام شامپو باید استفاده نمود؟

 

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

 

در این بخش فهرستی از شامپو‌ها ارائه شده است تا تفاوت میان آن‌ها را بیاموزید:

 1. شامپو پاک کننده
 2. شامپو روزانه
 3. شامپو حجم دهنده
 4. شامپو برای موهای چرب
 5. شامپو برای موهای معمولی
 6. شامپو برای موهای خشک و آسیب دیده
 7. شامپو بعد از رنگ
 8. شامپو دوکاره
 9. شامپو طبی
 10. شامپو برای شناگران

تفاوت میان شامپوهای سر

 1. شامپو پاک کننده
شامپو پاک کننده - فرشته الوندی

این شامپوها اغلب با عنوان شامپوهای پاک کننده عمیق چربی سر شناخته شده‌اند که معمولا از سورفکتانت‌ها نیز برخوردار می‌باشند. هدف اینطور شامپو این است که محتویات ناشی از محصولات ماندگاری اعم از نرم کننده‌های قوی، اسپری‌ها، محصولات محتوی سیلیکون، ژل‌ها و… را بشوید.

این شامپوها معمولا گاه بی‌گاه استفاده شده و بیشتر آن‌ها حاوی سورفکتانت‌های سولفات می‌باشند. استفاده مداوم از این شامپوها باعث چربی مو و مشکلاتی از این قبیل می‌شود.

2- شامپو روزانه

 

شامپو روزانه - فرشته الوندی

شامپوهای روزانه برخلاف شامپوهای پاک کننده می‌باشند. بسیاری از مردم به دلیل ترشح چربی سر و یا تحت عادات روزمره مجبور به استفاده از شامپوها می‌باشند. شامپوهای روزانه یکی از برترین گزینه‌های موجود برای دوش روزمره است. دوش روزانه بدون مصرف شامپو چندان بهداشتی به نظر نمی‌رسد. به همین دلیل، شامپوهای روزانه با قدرت پاک کنندگی مناسب به موها آسیبی نمی‌رسانند. این محصولات نظیر شامپو کودکان از سورفکتانت‌های خفیف برخوردار می‌باشند.

3- شامپو حجم دهنده

شامپو حجم دهنده - فرشته الوندی

همانطور که از عنوان شامپو مشخص است، این شامپو طراحی شده تا به موها حجم دهد. شامپوهای حجم دهنده اجازه نمی‌دهند تا مقادیر نرم کننده، چربی یا سیلیکون روی سر ته نشین شوند و در عوض، سر را به اندازه کافی تمیز کرده و غالبا با محتویات ویژه‌ای که دارند روی ریشه‌ها باقی مانده و با ایجاد اصطکاک حجم می‌دهند.

4- شامپو برای موهای چرب

شامپو برای موهای چرب-فرشته الوندی

این نوع شامپو بیشتر مشابه شامپوی پاک کننده بوده و طراحی شده تا سبوم را تنظیم کند و چربی پوست سر و ساقه مو را کاهش دهد. چنین امری با انتخاب یک محصول شوینده قوی و استفاده حداقل نرم کننده میسر می‌شود. برخلاف شامپوهای پاک کننده استفاده از این شامپوها چربی مو را به طور کامل از بین نمی‌برد و معمولا شامل سولفات و سولفوسوکسینات می‌باشند.

5-شامپو برای موهای معمولی

شامپو برای موهای معمولی-فرشته الوندی

این شامپو برای آن دسته از افرادی طراحی شده که چندان به مراقبت مو نیازی ندارند. این شامپوها علاوه بر پاک کنندگی مناسب لایه‌ای جزئی بر روی سطح مو باقی گذاشته که به مثابه نرم کننده عمل می‌کند. شامپوهای معمولی شامل سولفات‌های متعادل و دیگر سورفکتانت‌ها می‎باشند. فورمالیسیون این شامپو به گونه‌ای طراحی شده که برای ترشح سبوم معمولی مناسب است.

6- شامپو برای موهای خشک و آسیب دیده

شامپو برای موهای خشک و اسیب دیده-فرشته الوندی

این شامپوها با هدف ترمیم موهای خشک و آسیب دیده طراحی شده‌اند و غالبا حاوی مقادیر بالا از نرم کننده می‌باشند. با این حال، چنین شامپوهایی ملایم هستند و علاوه بر پاک کنندگی مناسب لایه‌های محافظی برای مو باقی می‌گذارند.

پاک کننده‌ها گرد و غبار محیطی و سبوم محلول در آب مو را تمیز کرده اما چربی‌ها، سیلیکون‌ها و سایر نرم کننده‌ها را به صورت لایه‌ای نازک نگه می‌دارند. امروزه بیشتر این شامپوها خالی از سولفات می‌باشند اما برخی از آن‌ها حاوی سدیم لورت سولفات هستند که ضعیف‌تر از سولفات لاریل سدیم عمل می‌کنند.

7- شامپو بعد از رنگ

شامپو برای بعد از رنگ-فرشته الوندی

امروزه این شامپوها از لحاظ سورفکتانت‌ها خالی از سولفات‌ می‌باشند. آن‌ها ملایم بوده و بیشترشان به مثابه نرم کننده عمل می‌کنند. برخی از این شامپوها حاوی تقویت کننده‌ بوده و رنگ مو را احیا می‌کنند. برخی دیگر طراحی شده‌اند تا با وزشدگی یا سوختگی ناشی از بلوند کردن مبارزه کنند. بسیاری دیگر از شامپوها حاوی محافظ اشعه UV و آنتی اکسیدان می‌باشند تا باعث ماندگاری رنگ گیسوانتان شوند.

8- شامپو دو کاره

شامپو دو کاره-فرشته الوندی

شامپو دو کاره پاک کننده و نرم کننده را در یک بطری ارائه می‌دهد. این شامپوها ملایم بوده و بیشتر برای آن دسته از افرادی مناسب می‌باشند که به مقدار کمی از پاک کننده و نرم کننده نیاز دارند. با این حال که شامپوهای دو کاره مناسب هستند اما برای همه افراد مناسب نیستند.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

 

 

   9- شامپو طبی

شامپو طبی-فرشته الوندی

شامپوهای طبی معمولا از قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. رایج‌ترین نوع شامپوهای طبی متمرکز بر روی کاهش خارش پوست سر یا شوره می‌باشد. این محصولات به عنوان داروهای بدون نسخه دسته بندی شده و حاوی مواد فعال سطحی نظیر مشتقات ترید، اسید سالیسیلیک، گوگرد، سلنیوم سولفید، ترکیبات پوویدون آیوداین، فنول کراید یا پیریتیون روی هستند. شامپوهای طبی دارای چندین نوع عملکرد موثر می‌باشند که از آن‌ها باید به موارد ذیل اشاره نمود:

 • حذف سبوم سر
 • حذف شوره سر
 • کاهش پوسته پوسته شدن سر
 • ضد باکتری / ضد قارچ

10- شامپو برای شناگران

شامپو برای شناگران-فرشته الوندی

این شامپوها به طور خاص کلرین و مس مو را پس از شنا دفع می‌کنند. آن‌ها شامل یک ماده شیمیایی بوده که قادر به حذف یون‌های مس می‌باشند. و اغلب حاوی اسید اسکوربیک هستند که یون‌های کلرین را نیز از بین می‌برند.

چند نکته برای زیبایی مو:

موهای بلند، مستحکم و براق خواسته اکثر بانوان است اما قرار گرفتن زلف پریشان در معرض گرد و غبار، آلودگی و خورشید ممکن است رویاهایتان را به باد بدهد. در حالی که امروز محصولات ویژه‌ای ارائه شده اما محتویات شیمیایی موجود در آن‌ها بیشتر باعث صدمات در درازمدت می‌شود و این مسئله می‌تواند سلامت گیسوانتان را در معرض خطر قرار دهد. پس چگونه می‌توان در برابر همه مشکلات مبارزه نمود تا گیسوان سالم و مقاوم داشت؟

ما در این بخش سعی بر آن داریم تا نکات زیبایی برای مراقبت مو را بررسی نمائیم.

سلامت عمومی: رژیم

 

سلامت عمومی رژیم-فرشته الوندی

رژیم غذایی نقش بسزایی در قبال سلامت مو و پوست ایفا می‌کند. اینجا چند ماده غذایی ارائه گردیده تا بنا به نوع مو کمک کنند.

 

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

 • موی معمولی: ماهی، مرغ، عدس قرمز، جوانه‌ها.
 • موی خشک: سبزیجات خام، حبوبات، برنج قهوه‌ای، موز، آجیل، کپسول ویتامین E.
 • موی چرب: سبزیجات حاوی برگ سبز، سالادها، میوه جات تازه، ماست

شامپو: شامپو ملایم

شامپوی ملایم-فرشته الوندی

مهم‌ترین مرحله حفظ سلامت و مراقبت از مو پاک نگه داشتن آن محسوب می‌گردد. بنابراین، محصولات انتخابی‌تان می‌تواند جزء تصمیمات مهم به شمار رود. پس سعی کنید انتخاب‌هایتان را در سطح ملایم نگه دارید.

 • برای موهای خشک: محصولی را انتخاب کنید که با از بین بردن چربی طبیعی سر صدمه نزند.
 • برای موهای چرب: محصولی را انتخاب کنید که چربی اضافی سر را تنظیم کند.

هر از چندگاه از شامپوهای پاک کننده استفاده نمائید تا تاثیرات منفی محصولات شیمیایی را از بین ببرد. به خاطر داشته باشید که شامپوهای پاک کننده پوست سرتان را به خوبی تمیز نگه می‌دارند اما گیسوانتان را به قدر کافی نرم نمی‌کنند و این موضوع باعث خشکی آن‌ها می‌شود. بنابراین، مصرف درازمدت شامپوهای پاک کننده بیشتر از آنکه نفع برسانند، خسارات جدی وارد می‌کنند.

توصیه می‌شود در هربار شستشو تنها به اندازه یک سکه از شامپوهای پاک کننده روی دستتان بریزید و از آن استفاده نمائید.

بهترین نرم کننده: تخم مرغ

 بهترین نرم کننده: تخم مرغ-فرشته الوندی

تاثیر تخم مرغ بر روی سلامت مو بسیار شگفت انگیز است. زرده تخم مرغ حاوی چربی و پروتئین می‌باشد که به عنوان یک آبرسان طبیعی عمل می‌کند و در مقابل، سفیده تخم مرغ چربی اضافی سر را از بین می‌برد. بنابراین، می‌توان گفت که تخم مرغ درست به مثابه یک نرم کننده عمل می‌کند. زرده تخم مرغ برای موهای خشک و سفیده تخم مرغ برای موهای چرب مناسب است.

 

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

 

به خاطر داشته باشید که تخم مرغ را تنها با آب گرم بشوئید!

رفع خارش پوست سر: آب لیمو و روغن زیتون

 رفع خارش پوست سر: آب لیمو و روغن زیتون- فرشته الوندی

خارش پوست سر می‌تواند ناشی از رژیم غذایی نامناسب، استرس یا آب و هوا باشد. 2 قاشق غذاخوری آب لیمو، روغن زیتون و آب را مخلوط کنید و آن را مدتی روی سرتان بگذارید و ماساژ بدهید. سپس سرتان را بشوئید.

آب لیمو باعث حذف لایه‌های خشک پوست سر شده و روغن زیتون سر را مرطوب نگه می‌دارد.

موی آسیب دیده: عسل و روغن زیتون

 موی آسیب دیده: عسل و روغن زیتون-فرشته الوندی

اشعه‌های خورشید یکی از عوامل مضر برای موهایتان به شمار می‌روند. برای خلاص شدن از چنین معضلی ترکیب عسل و روغن زیتون را امتحان کنید. 2/1 فنجان عسل را با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید و آن را روی سرتان ماساژ بدهید. سپس پس از 20 دقیقه آن را بشوئید.

روغن زیتون به همراه عسل خاصیت آنتی باکتری دارد و به مثابه نرم کننده عمل می‌کند.

حجم دهنده: آب جو و تخم مرغ

حجم دهنده: آب جو و تخم مرغ-فرشته الوندی

برای آنکه از شر ساقه‌های سست و گیسوان لخت خلاص شوید، این درمان خانگی را امتحان کنید.

2/1 فنجان آب جو را با 1 قاشق غذاخوری روغن و 1 عدد تخم مرغ مخلوط کنید. آن را به مدت 15 دقیقه روی سرتان بگذارید و سپس با آب ولرم بشوئید.

درمان وزشدگی: آووکادو

درمان وزشدگی: آووکادو-فرشته الوندی

موهای وز شده را با آووکادوی له شده ماساژ بدهید.

شوره سر: شکر قهوه‌ای

شوره سر: شکر قهوه‌ای-فرشته الوندی

شوره سر یکی از معضل‌های مهم خانم‌ها و آقایان محسوب می‌شود و خوشبختانه این مشکل درمان خانگی نیز دارد. برای خلاص شدن از شر شوره سر مقداری از شکر قهوه‌ای را به نرم کننده‌ خود اضافه کنید و آن را به آرامی روی پوست سرتان بمالید. سپس سرتان را بشوئید.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

 

ریزش: آلوئه ورا

ریزش: آلوئه ورا-فرشته الوندی

اگر پرسش “چگونه از ریزش مو جلوگیری کنیم؟” ذهنتان را مشغول کرده است، باید بگوییم بهترین راه برای متوقف ساختن چنین مشکلی امتحان درمان‌های خانگی می‌باشد. این درمان‌ها بدون استفاده از مواد شیمیایی بهترین نفع ممکن را به شما می‌رسانند. یکی از راه‌های جلوگیری از ریزش استفاده موثر از آلوئه وراست. آلوئه ورا شفابخش پوست سر و متعادل کننده pH می‌باشد و از آنجا که دارای خواص پاک کنندگی است، قادر به تمیز کردن منافذ نیز می‌باشد.

2/1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با آب لیمو مخلوط کنید. و 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل نیز اضافه کنید. این‌ها را به هم بزنید و سپس روی پوست و مویتان بگذارید. پس از 20 دقیقه شستشو بدهید.

ریشه خاکستری: رنگ

ریشه خاکستری: رنگ-فرشته الوندی

بیشتر خانم‌ها و حتی آقایان با دیدن جوانه زدن ریشه‌های خاکستری احساس ناراحتی می‌کنند. حتی اگر پا به سن گذاشته باشند! این در حالی است که امروزه سن مشاهده ریشه‌های خاکستری کمتر شده است. رنگ‌های شیمیایی موجود در بازار همیشه در دسترس هستند اما رنگ‌های طبیعی انتخاب بهتری هستند.

چندین قرن است که برخی کشورها از حنا به عنوان رنگ طبیعی استفاده می‌کنند. وقتی حنا با ایندیگو ترکیب می‌شود، به طبع نتایج بهتر می‌شوند. برای آنکه رنگ خاکستری گیسوانتان را بپوشانید، حنا و ایندیگو را مخلوط کنید و بگذارید یک شبانه روز روی سرتان باقی بمانند. با این حال، دستورالعمل‌های متفاوتی برای رنگ موهای مختلف وجود دارد:

برای گیسوان قهوه‌ای

ایندیگو را در آب گرم حل کنید و 15 دقیقه به آن استراحت بدهید.

این مخلوط خمیر شکل را روی سرتان بگذارید و حدود یک ساعت کلاه دوش سر کنید.

سپس سرتان را خوب بشوئید و شامپو بزنید.

برای گیسوان مشکی

ایندیگو را در آب گرم حل کنید و 15 دقیقه به آن استراحت بدهید.

حال خمیر حنا را 25 دقیقه روی سرتان بگذارید و آن را بشوئید.

به خمیر ایندیگو نمک اضافه کنید و آن را روی سرتان بگذارید.

حدود 2 ساعت کلاه دوش سر کنید.

سرتان را بشوئید.

 

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

 

راه‌های افزایش رشد مو

راه‌های افزایش رشد مو-فرشته الوندی

موها ماهانه بیشتر از 1 سانتی‌متر رشد نمی‌کنند. به خصوص آنکه قصد داشته باشید مدل پیکسی، باب و یا لاب را رشد بدهید. این بدان معناست که هرگز قادر به تسریع فرآیند رشد گیسوانتان نخواهید بود. با این حال، برخی تکنیک‌ها می‌توانند این فرآیند را دستخوش تغییرات زودهنگام کنند و جدا از آنکه جزء فرآیند تسریع بخش رشد به شمار روند، در شمول تکنیک‌های مراقبت از مو دسته بندی شده است. اگر به چنین تکنیک‌هایی عمل کنید، قطعا قادر خواهید بود تا چنین فرآیندی را تسریع بخشند.

رژیم غذایی سالم

یک رژیم غذایی سالم و ویتامین‌ها نه تنها فرآیند رشد را تسریع می‌بخشند، بلکه می‌توانند ساقه‌ها را مستحکم کنند. برخی غذاها اعم از ماهی سالمون که حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند، درست به مثابه آنتی اکسیدان‌ها ریزش را کاسته و ضخامت را افزایش می‌دهند. از دیگر گزینه‌های سالم برای تسریع رشد می‌توان به پروتئین مبتنی بر حبوبات اشاره نمود. این مواد غذایی حاوی آهن، بیوتین و فولات می‌باشند.

روی ابریشم بخوابید

خوابیدن روی سطح لغزنده نظیر ابریشم از میزان اصطکاک شبانه سر می‌کاهد. بنابراین، روبالشی‌های نخی را به ابریشم تغییر بدهید.

از افزودنی‌ها چشم‌پوشی کنید

اگر هدفتان در رشد خلاصه شده باید از برخی موارد چشم‌پوشی کنید تا به خواسته‌تان برسید. کلیپس‌ها گزینه‌های خوبی هستند اما در صورتی که به درستی بسته شوند و به محض اتمام کارتان برداشته شوند. بیشتر این افزودنی‌ها به دلیل وزن زیاد ریشه‌ها را در معرض آسیب جدی قرار می‌دهند.

مکمل بخورید

مصرف مکمل‌های مناسب و افزودن آن‌ها به جریان روتین زندگی‌تان می‌تواند فرآیند رشد را تسریع بخشیده و موهایتان را سالم نگه دارد.

با سرکه بشوئید

شستشو با آب گرم باعث ریزش مو می‌شود اما مخلوط سرکه و آب سرد لایه‌های کوتیکول را مستحکم‌تر می‌کند.

بهتر برس بکشید

برس کشیدن جریان خون را در پوست سر تقویت نموده و باعث رساندن مواد مغذی به فولیکول‌ها می‌شود. علاوه بر این، برس کشیدن باعث پخش روغن طبیعی به ساقه‌های مو شده و رطوبت مورد نیاز را تامین می‌کند.

به موهایتان استراحت بدهید

با در نظر گرفتن جنس و نوع، شستشو و مدل دادن بیش از حد باعث ضعیف شدن می‌شود. این کارها باید تا حد کم انجام شوند. اگر گیسوانتان را با استفاده از محصولات خوب و با کیفیت می‌شوئید، از ابزار آسیب زا استفاده نمی‌کنید و در عین حال از محصولات محافظ گرما بهره می‌برید، موهایتان در معرض صدمه جدی قرار نخواهد گرفت.

دم اسب را شل کنید

دم اسبی یکی از مد‌ل‌های زیبا به شمار می‌رود که در طول دهه‌ها طرفداران خاصی داشته است. بیشتر مدل‌های دم اسبی با گیره‌ها و کش‌های بسیار محکم موها را به سمت بالا می‌کشاند و به ریشه‌ها آسیب می‌رساند. چنین امری تارهایتان را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد.

برای آنکه موهایتان را زیبا جلوه بدهید، لازم نیست این مدل را با بسیار سفت و محکم تجربه کنید.

پوست سرتان را تقویت کنید

لازم نیست در لفافه صحبت کنیم. موی مقاوم از پوست سر مقاوم به عمل می‌آید. هرچه پوست سر مقاوم باشد، تارها محکم‌تر بوده و از ضخامت بیشتری برخوردار می‌باشند. ماساژ روزانه پوست سر می‌تواند باعث تقویت شود و ضخامت تارهای رویانیده شده را افزایش دهد.

برای آنکه پوست سرتان را تقویت کنید و تارهای مقاوم و مستحکم داشته باشید، روزانه 5 دقیقه پوست سرتان را ماساژ بدهید.

چگونه از ریزش مو جلوگیری کنیم؟

چگونه از ریزش مو جلوگیری کنیم؟-فرشته الوندی

ریزش مو یکی از شایع‌ترین مشکلات به شمار می‌رود. هر فرد روزانه 10 تار از دست می‌دهد. با این حال که هیچکس از ریزش گیسوان خود در امان نیست اما برخی تکنیک‌ها ممکن است بتواند در این راستا کمکتان کند.

شامپو ملایم بزنید

شستشوی منظم با تمیز نگه داشتن پوست سر و مو از ریزش جلوگیری می‌کند. با انجام این کار می‌توان از خطر ابتلا به عفونت و شوره سر پیشگیری نمود. زیرا چنین مشکلاتی به شکنندگی یا ریزش می‌شود. در عوض، گیسوان پاکیزه حجم بیشتری می‌یابند.

ویتامین بخورید

ویتامین‌ها قادرند سلامت گیسوانتان را تضمین نمایند. ویتامین A لایه‌ای سالم از سبوم در کف سر تولید کرده، ویتامین E موجب گردش خون در پوست سر می‌شود تا فولیکول‌ها باقی بمانند و ویتامین B کمک می‌کند تا گیسوانتان رنگ طبیعی خود را حفظ کنند.

رژیمتان را غنی از پروتئین کنید

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید 

 

خوردن پروتئین‌های سالم نظیر گوشت، ماهی، سویا و یا سایر پروتئین‌ها سلامت گیسوان را تضمین نموده و از ریزش تارها جلوگیری می‌کند.

پوست سر را با روغن ماساژ بدهید

افرادی که ریزش مو را تجربه کرده‌اند، باید هر از چندگاهی پوست سرشان را با روغن ماساژ بدهند. این امر باعث فعال شدن فولیکول‌ها می‌شود. شما می‌توانید برای درمان ریزش تارها از روغن اسطوخدوس، بادام و کنجد استفاده نمائید.

آب سیر، آب پیاز یا آب زنجبیل بمالید

یکی از این عصاره‌ها را روی پوست سرتان بمالید و آن را یک شب تا صبح نگه دارید. سپس صبح هنگام سرتان را بشوئید. این کار را یک هفته به طور منظم انجام بدهید تا نتایج را مشاهده نمائید.

خودتان را هیدراته کنید

یک تار حاوی یک چهارم آب می‌باشد. برای آنکه خودتان را هیدراته نگه دارید و موهای سالم داشته باشید حداقل 4 تا 8 فنجان آب بنوشید.

چای سبز استعمال کنید

شواهد نشان داده، استعمال چای سبز می‌تواند به کاهش ریزش کمک کند. هرآنچه که می‌خواهید دو تی بگ چای سبز در یک فنجان آب می‌باشد. بگذارید فنجان چای سبز خنک شود تا آن را روی سرتان بمالید. پس از یک ساعت سرتان را بشوئید. حداقل یک هفته تا 10 روز نیاز است تا این کار را انجام بدهید و نتیجه را ببینید.

بدانید با موها چطور رفتار کنید

اگر می‌خواهید ریزش نداشته باشید، باید بدانید چطور با این جزء ظریف از صورتتان رفتار کنید. به طور مثال، هرگز از حوله برای خشک کردن سرتان استفاده نکنید. به جای آن سعی کنید سرتان در معرض هوا و به طور طبیعی خشک شود.

استرس نداشته باشید

شواهد نشان داده است که استرس داشتن رابطه مستقیمی با ریزش تارها دارد. سعی کنید استرس را از خود دور کنید و چنین امری را با انجام یوگا و مدیتیشن میسر نمائید. چنین درمان‌هایی باعث کاهش استرس و تعادل هورمون‌ها می‌شود.

فعالیت بدنی داشته باشید

هر روز فعالیت بدنی داشته باشید. قدم بزنید، شنا کنید یا روزانه 30 دقیقه دوچرخه سواری کنید. این موضوع باعث افزایش تعادل هورمون‌های بدنتان می‌شود. افزایش تعادل هورمون‌ها باعث کاهش ریزش می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت